Feb 23, 2017

فیلم سینمایی ترکی « اِو »(خانه) در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

ایشیق سایتیندان 
فیلم سینمایی «اِو»(خانه) به کارگردانی اصغر یوسفی‌نژاد در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به بخش سودای سیمرغ راه پیدا کرد. این فیلم که به زبان اصلی ترکی آذربایجانی با زیرنویس فارسی به نمایش درآمده، توانسته است با داستان جذاب خود توجه مخاطبین و منتقدین را جلب کند. محدثه حیرت، بازیگر اصلی این فیلم به شما می‌رود.
اصغر یوسفی‌نژاد سازنده‌ی فیلم «اِو» است که تنها یک اثر دیگر به نام «باران رویاها را نمی‌شوید» در کارنامه‌ی او دیده می‌شود.
وی از سال ۶۹ با ساخت فیلم هشت میلیمتری «سیاه و سفید» فعالیت خود را در عرصه‌ی سینما آغاز کرد. در کارنامه‌ی او چندین فیلم کوتاه و یک سریال مستند نیز دیده می‌شود. فیلم «اِو» اولین فیلم بزرگ کارگردان است.
به گزارش دیباچه، این کارگردان در نشست معرفی فیلم در شامگاه یکشنبه ۱۰ بهمن ماه در سالن سعدی برج میلاد گفت: «زبان فیلم، زبان مادری من است. قبل از این فیلم در تلویزیون فیلم‌هایی به زبان فارسی کار کردم، اما فکر کردم در سینما فیلمی به زبان مادری‌ام بسازم و فیلم‌  اصالت داشته باشد. فکر کردم با توجه به دیدن فیلم‌های خارجی همراه با زیرنویس مخاطبان با فیلم ما نیز ارتباط خواهند گرفت. این فیلم اگر به زبان دیگری بود، قطعا این فیلمی که دید نمی‌شد و ریسک آن را پذیرفتم… تلاشم این بود که یک موضوع آشنا را با رنگ و لعاب متفاوت و گونه‌ای جدید روایت کنم. این هدف را با انتخاب زبان، مکان‌ها و طبقات متفاوت جامع عمل پوشاندم.»
خلاصه داستان: مردی از دنیا رفته و همه دور جسد او جمع شده‌اند، اما این جسد از چشم تماشاگر دور نگه داشته‌ می‌شود. متوفی وصیت کرده که بعد از مرگ، جسد او را در اختیار دانشکده پزشکی برای استفاده علمی قرار دهند اما دخترش شدیدا مخالف است.
کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده: اصغر یوسفی‌نژاد
بازیگران: رامین ریاضی، محدثه حیرت، غلامرضا باقری و صدیقه دریانی
سایر عوامل: طراح صحنه و لباس و چهره پر
داز: بهمن ارک / تدوین: امیر اطمینان / صدابردار: حمید سلیمانی نیا / صداگذار: حسین گرجیان / عکاس: علیرضا علیزاده / مجری طرح: آموزشگاه هنرهای معاصر
این فیلم در بخش چشم‌انداز سینمای ایران روز یکشنبه ۱۷ بهمن در سینما پردیس ملت راس ساعت ۱۸ نمایش داده خواهد شد.
تیزر فیلم «اِو»
نمایشگر ویدیو
00:00
01:25منبع: ایشیق سایتی

No comments: