Oct 27, 2017

ستایشگر بهار جاودانه شد. یاد و خاطره‌اش گرامی باد!

ایشیق سایتی

با کمال تاسف، پنجشنبه چهارم آبان ماه «علی‌اشرف درویشیان» نویسنده‌ی متعهد و مردمی‌و عضو پرسابقه‌ی کانون نویسندگان ایران به دلیل نارسایی ریوی در سن ۷۶ سالگی درگذشت.
علی‌اشرف درویشیان همچون صمدبهرنگی پژوهشکر ادبیات عامه، داستان‌نویس و معلم مهربان بچه‌ها بود که برای همیشه معلم نیز ماند. نسلی از پا به سن گذاشتگان امروزی با داستان‌های «آبشوران»، «از این ولایت»، «روزنامه دیواری مدرسه ما»، «کی برمی‌گردی داداش‌جان» و «درشتی» او دیروزشان را به امروز و امروزشان را به فردا گره زدند؛
و بی دلیل نیست که نام و یاد این «چریک فرهنگی» در گذر از «سال‌های ابری» بر تارک ادبیات متعهد و مردمی‌این مرز و بوم می‌درخشد. او با «صمد جاودانه می‌شود» شروع کرد و با «یادمان صمد» خود نیز جاودانه شد.
علی‌اشرف درویشیان مروج دوستی ملت‌ها، عدالت‌طلب، رزمنده‌ی راه سعادت و بهروزی زحمتکشان و ستایشگر تا به آخر وفادار آزادی بود. او به پاس آرمانهای والای انسانی‌اش مبارزه کرد، رنج کشید و شرافتمندانه و سربلند زیست.
یاد و خاطره‌اش را گرامی‌می‌داریم. فقدان‌اش را به همسر فداکار، فرزندانش، به کانون نویسندگان ایران و به تمام آنهایی که به واقعیتهای زندگی توجه دارند تسلیت می‌گوییم.

«ایشیق» – سایت ادبیات و هنر آذربایجان
۰۴/۰۸/۱۳۹۶

No comments: